Om Klampenborg HesteEjerForening

Home / Om Klampenborg HesteEjerForening

Klampenborg HesteEjerForenings formål er at samle galophesteejere med tilknytning til Klampenborg Galopbane, og at varetage disse hesteejeres fælles interesser i samarbejde med de organisationer, som virker til galopsportens fremme.

Som medlem af Klampenborg HesteEjerForening får du i løbet af året talrige muligheder for at komme endnu tættere på galopsporten i både Danmark og udlandet; vi arrangerer medlemsture til bl.a. Dubai World Cup og Norsk Derby, og derudover er du altid sikret plads til sikre forårstegn som Staldrundgang på Klampenborg og den altid intense Derby Diskussion.

Her på siden har du mulighed for at følge med i Klampenborg HesteEjerForenings mange arrangementer, få hjælp til opstart af anpartsstald m.m., og du er naturligvis også altid velkommen til at kontakte os for yderligere information om foreningens virke.

Kontakt os

Vi er her ikke lige nu, men send os en mail og vi svare hurtigs muligt.
Mvh Klampenborg HesteEjerForening

Not readable? Change text. captcha txt